Windows 10 için son yaklaştı, Microsoft bile artık vazgeçti

Windows 10 kullanıcıları için güzel haberler var! Microsoft, işletim sistemi Ekim 2025’te ömrünü tamamlayana kadar düzenli güncellemeler göndermeye devam edecek. İşin en güzel yanı ise bu güncellemelerin daha küçük boyutlarda olacak olması. Bu da indirme ve yükleme süreçlerini hızlandıracak.

Windows 10, güncellemeleri daha verimli bir şekilde paketlemek için Windows 11’den teknikler kullanıyor. Windows 10 için pek çok yeni özellik beklenmese de, Microsoft güncelleme sürecini hızlandırmak adına önemli adımlar atıyor. Windows 11’den alınan daha etkin paketleme teknikleri kullanılarak güncelleme paketlerinden gereksiz unsurlar çıkarılıyor. Bu durum, dosya boyutunun önemli ölçüde azalmasını sağlarken, temel işlevsellikten veya güvenlik yamalarından ödün verilmemesini garanti altına alıyor.

Windows 10 için son yaklaştı, Microsoft bile artık vazgeçti

Bu, ihtiyacınız olan temel güncellemeleri daha optimize bir şekilde almanızı sağlayacak bir yöntem olarak düşünülebilir. Windows 10 kullanıcıları, her ay en son Toplu Güncelleme Paketi’ni (LCU) almayı sürdürecek ancak daha küçük bir pakette.

Eğer şu anda Windows 10 kullanmaya devam ediyorsanız, bilgisayarınızın 23 Temmuz 2023 tarihli Windows 10 güncellemesi (KB5028244) yüklü olduğundan emin olun. Ayrıca, bu yeni, optimize güncellemelerle uyumlu olması için Hizmet Yığını Güncellemesi (SSU) KB5031539’u indirip yükleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x